Numer 32/2023/2024 — 29.04.2024 r.

Kolejny sukces sportowy w podnoszeniu ciężarów pani Doroty Smosarskiej

Mamy kolejne wieści na temat sukcesów sportowych naszej nauczycielki Doroty Smosarskiej.

27 kwietnia 2024 roku w Wierzbnie (pod Wrocławiem) odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów federacji Masters akredytowanej przy Polskim Związku Podnoszenia Ciężarów. Po raz kolejny (czwarty z rzędu) zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii 71 kg. Dodatkowo w kategorii Open wiekowej zajęła 2 miejsce w punktacji Sinclaira (przelicznik masy ciała do wyniku w dwuboju kg pomnożony o wskaźnik tabeli punktowej Sinclaira). Aby tego było mało to w kategorii Open Open, czyli wszystkich zawodniczek mistrzostw zajęła szóstą lokatę (też wg tabeli Sinclaira). To nie koniec, bo pani Dorota zaliczyła również dwa rekordy Polski. Za sukcesy gratulujemy!
Zapytaliśmy o komentarz i przyszłe plany sportowe: "Jestem bardzo zadowolona ze startu, zaliczyłam sześć podejść, zrobiłam wynik taki, jaki zamierzałam. A teraz za niecały miesiąc startuję w Runmageddonie formule Classic (12 km) i planuję starty w kolejnych Pucharach Polski - Wejherowie i Radomsku".