Numer 24/2021/2022 — 28.02.2022 r.

Ostatni tydzień lutego '22 w LO Pryzmat

autor: Hanna Boguta-Marchel

Wszystkie wydarzenia ubiegłego tygodnia zostały przyćmione przez doniesienia zza naszej wschodniej granicy - od czwartku żyjemy przede wszystkim wiadomościami z wojennego frontu na Ukrainie. Jesteśmy głęboko poruszeni tym, co się dzieje. W spontanicznym geście solidarności z dzielnym narodem ukraińskim udaliśmy się w piątek z kilkoma uczniami pod ukraińską ambasadę, złożyliśmy kwiaty i odmówiliśmy modlitwę za walczących i za poległych. Byliśmy również pod ambasadą rosyjską, aby wspólnie z liczną grupą Ukraińców i Polaków wyrazić swój sprzeciw wobec tak bezprecedensowego ataku na naszych wschodnich sąsiadów.

W czwartek 24 lutego odbył się w LO Pryzmat Dzień Otwarty. Zaskoczyła nas liczba przybyłych kandydatów i zainteresowanych rodziców - było tłoczno i gwarno, ale też ciekawie i inspirująco.

Program Dnia Otwartego był wyjątkowo bogaty i urozmaicony:

  • warsztaty argumentacyjne (w które tym razem zaangażowali się również przybyli rodzice),
  • zorganizowane przez samych licealistów przedstawienie pt "O wieszczach (a raczej ich braku)" w reżyserii Ani Szyguły (spektakl dowcipny i błyskotliwy, na naprawdę imponującym poziomie),
  • spotkanie z dyrekcją i z nauczycielami,
  • wystąpienia uczniów,
  • oprowadzanie po LO
  • i oczywiście pączki (których zarówno ilość jak i jakość były w pełni satysfakcjonujące:)

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg Dnia Otwartego - jesteście niezastąpieni!

Gratulujemy również pomysłu, reżyserii, scenografii oraz gry aktorskiej w Waszym kolejnym świetnym przedstawieniu - brawo!

 

W minionym tygodniu odbyła się również wycieczka klasy 3A z okazji przypadającego na dzień 1 marca Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Klasa 3A wraz z wychowawcami udała się do Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Warszawie, mieszczącym się w dawnym więzieniu przy ul. Rakowieckiej.

Podczas wycieczki uczniowie mogli zobaczyć m.in. podziemny korytarz łączący historyczny pawilon X z budynkiem wykorzystywanym przez Urząd Bezpieczeństwa do przesłuchiwania więźniów, tzw. ”Pałac Cudów”, dawny pawilon XII, zajmowany przez UB wraz z karcerami, które znajdowały się w podziemiach „Pałacu Cudów” oraz zrekonstruowaną celę rtm. Witolda Pileckiego.

 

Najstarsze klasy (3A i 3B) miały również okazję, by wziąć udział w warsztatach maturalnych zorganizowanych przez ośrodki akademickie Opus Dei (przy ul. Filtrowej oraz przy ul. Krzyckiego w Warszawie). Warsztaty składały się z kilku modułów dotyczących rozmaitych kierunków studiów a także tak istotnych kwestii jak sam wybór uczelni i kierunku, specyfika studenckiego życia czy waga relacji budowanych w tym kluczowym dla rozwoju okresie.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wyjść klasowych - ufamy, że czas spędzony poza szkołą poszerza nasze horyzonty, pokazuje nowe możliwości i inspiruje do podejmowania trafnych życiowych decyzji.  

 

 

Komentarz lub zgłoszenie tematu




Same cyfry, bez spacji lub kresek

Lokalizacja

ul. Staszica 1
05-800 Pruszków

Redakcja

Adres e-mail: tygodnik@azymut.edu.pl

© 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone.